DLA KAŻDEGO

Czym jest planowanie sukcesji i dlaczego jest tak ważne? Dotyczy każdego, bo każdy kiedyś odejdzie z tego świata. Celem planowania sukcesji jest przygotowanie, by, gdy nadejdzie ten moment, żal ograniczył się do sfery emocjonalnej. Sytuacja finansowa i prawna nie mogą stać się dodatkowym kłopotem…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DLA PRZEDSIĘBIORCY

Planowanie sukcesji, jak napisaliśmy obok, dotyczy każdego, ale przedsiębiorcy szczególnie powinni zainteresować się tematem. Jest to na tyle istotna sprawa, że w listopadzie wprowadzone zostały istotne zmiany prawne w tym obszarze. Niezależnie od formy prawnej firmy, każdy powienien podjąć pewne kroki…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MAJĄTEK NA POKOLENIA

Sukcesja majątku

Zacznijmy od odpowiedzenia sobie a kilka pytań.

Czy wiesz, kto po Tobie dziedziczy?
Czy znasz składniki swojego majątku? Wiesz co posiadasz osobiście, a co ze współmałżonkiem?
Czy wiesz, na jakie zagrożenia związane z dziedziczeniem ustawowym naraża Ciebie i Twoich bliskich prawo spadkowe?

Planowanie sukcesji to dziedzina, która łączy w sobie wiedzę prawników i specjalistów od ubezpieczeń. Ubezpieczenia posiadają pewne cechy prawne, które sprawiają, że są jednym idealnych narzędzi wykorzystywanych w planach sukcesyjnych.

Czym jest planowanie sukcesji? Jedna z trafniejszych definicji określa je jako świadome i niezakłócone przekazanie majątku na spadkobierców.

FIRMA DLA POTOMNYCH

Sukcesja firmy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.